obrazok-027

 "Nie je ľahké udržať pozornosť publika celú hodinu, ale rozprávaním príbehov, kontaktom s publikom, vložením sa do textu, civilným prejavom - kultivovaným herectvom sa to protagonistke Sylvii Golianovej - Čiefovej podarilo a diváci si mohli vychutnať žáner, v ktorom neoddeľuje interpreta a diváka proscénium, ale kde sa divák priamo stáva účastníkom deja" povedal pre noviny Mgr. Árpi Szabó.

obrazok-028

 /úryvok z hry/

"Akonáhle sa žena stane matkou, stáva sa už i svokrou a starou matkou. Už nie je len žena, manželka, milenka, pribúda jej viacero funkcií.

Neviem si bez nich predstaviť život. Dieťa je niečo, čo si my ženy donášame od nášho pôrodu. Nie je to len funkcia, byť "matkou", "ploditeľkou", je v tom niečo viac. Akoby ste získali to najcennejšie v živote a vašou úlohou je dozerať na celkový vývoj. Je v tom nesmierna dávka zodpovednosti. Moralizujem, však? Som len žena."

p3280194

p3280202

 "Pre monodrámu som si vybrala talentovanú Sylviu Golianovú -Čiefovú, ktorej hra bola "ušitá na kožu". Na scénu som si zámerne tiež vybrala ženu - Zuzku Hitzingerovú, ktorej talent sa jednoducho nedá nevyužiť. Zvyšok, ktorý mi pri inscenácii pomohol, bol vždy pre mňa divadelnou injekciou a patrí im moje veľké ďakujem." Katka

p3280258

 

28obrazok-jpeg-3872x2592-bodov29---zmenseny-283229n

 "Túto monodrámu venujem môjmu otcovi. "Sylvia