Image


 História DOS v Lučenci sa začala písať v roku 1945. V tom istom roku prijal divadelný súbor názov TIMRAVA. Väčšinu súboru tvorili učitelia a v menšej miere úradníci. Už od svojho vzniku sa súbor úspešne zúčastňoval na celoslovenských, ale aj celoštátnych prehliadkach a súťažiach.

              Medzi najúspešnejšie inscenácie patrili ( bez časového sledu ) :  Kozie mlieko ;  Ženy v parlamente ; Manon Lescaut ; Veselé panie z Windstoru ; Jazva ; Zažeň vlka ; Príliš ošemetná situácia ; Počkaj , kým sa zotmie ( r. 1972 - posledné predstavenie a po ňom 17 rokov nútenej pauzy ) .

V roku 1987 sa DOS Timrava podarilo oživiť až tak, že premiéroval inscenácie takmer každý rok.

(Starý zaľúbenec, Kuchárky z Ovseného, Statky-zmätky, Čaj u pána senátora, Mastný hrniec, Evanjelium podľa Jonáša, Tanec nad plačom, Hľadá sa nový manžel...)

 

Rok 2007 sa stal začiatkom pre OZ Timrava, ktorého súčasťou je aj DS Timrava. Takto vznikla nová éra s omladeným kolektívom a začala sa písať nová história DS Timrava.

 

- v roku 2008 sa DS Timrava umiestnil na 2. mieste na krajskej prehliadke "Zochova divadelná Revúca" v Revúcej s hrou "Chodíte sem často?"

 

- v roku 2009 dostala Katka Mišíková, na krajskej prehliadke,ocenenie za autorskú reflexiu aktuálnych tém v hre "Som žena. A čo?"

 

- v roku 2009 sa DS s hrou "Azyl" predstavil aj slovenskému divákovi žijúcom v Maďarsku na medzinárodnom festivale "Spolu na javisku" v Sarvašia o rok neskôr to bolo s hrou "Štyri ročné obdobia"

 

- v roku 2011 získalo komorné štúdio DS Timrava 3.miesto na celoštátnej súťažnej prehliadke "Palárikova Raková" v Čadci s hrou "Zradné ilúzie"

mail

 

ds_timrava_logo_final

 

-pri príležitosti 65.výročia vzniku divadelného súboru Timrava vytvoril Dušan Krnáč  krásne logo.